MotoGP Katar 2014: 12 bodů pro české jezdce!

První zastávka v kolotoči MotoGP se uskutečnila v nočním Kataru a české barvy mohou hned slavit úspěch. V závodu Moto3 zabodoval Jakub Kornfeil na šestém místě společně s Karlem Hanykou, který vybojoval ve svém první závodě v této třídě dva body za 14. místo.

V závodě Moto2 kraloval Esteve Rabat a na druhém místě dojel Takaaki Nakagami, kterému ovšem radost nezůstala dlouho. Po závodě byl totiž diskvalifikován kvůli nevhodnému vzduchovému filtru svého motocyklu. Na jeho místo tak postoupil Mika Kallio.

Dramatický a zábavný – tak by se dal popsat závod královské třídy MotoGP. Jeden z favoritů Lorenzo upadl na své Yamaze hned v prvním kole a boje o první příčky tak připadly dvojici Rossi, Marquez. První příčku bral nakonec Španěl po velkém boji a „náskoku“ pouhých 0,259 s na druhého Valentina.

V rámci všech 3 kategorií figurují dva výrobci pneumatik. Třídy Moto3 a Moto2 zásobuje Dunlop, což jim velmi pomáhá ve vývoji závodních i silničních pneu a nejsilnější skupinu MotoGP má na starost Bridgestone, který barevně rozlišuje 4 tvrdosti svých směsí.