MotoGP České republiky 2012: výsledky

Jen týden po poslední zastávce světového šampionátu v USA se vracíme do Evropy a hned k nám do Brna. Na největší událost v kalendáři Masarykova okruhu se přišlo v neděli podívat 139 232 diváků a rozhodně to stálo za to!

V královské kubatuře MotoGP se ukázalo, že letošní sezonu už povedou ve své režii jen 2 jezdci – Dani Pedrosa a Jorge Lorenzo. Třetí rychlík Casey Stoner letos v Brně chyběl, takže jeho fanoušci měli bohužel smůlu. Třetí místo bral Cal Crutchlow, který si tak od odbyl svou letošní premiéru na stupních vítězů. Karel Abraham si vedl celý závod dobře a za 9. místo se rozhodně nemusí stydět.

I závod Moto2 se odehrával v režii nejrychlejších pilotů roku 2012, prvenství nakonec obhájil Marc Marquez, druhý skončil Thomas Luthi a první trojku uzavřel Pol Espargaro.

Nejslabší třída byla paradoxně nejnapínavější a to hlavně pro české fandy. Dvojice rychlíků Jakub Kornfeil a Míra Popov se od počátku pohybovala na hranici stupně vítězů, ale s osychající tratí začali oba jezdci ztrácet. Pro Kornfeila to nakonec znamenalo krásné 6. místo, Popov musel bohužel odstoupit po pádu pár kol před koncem.